Rychlé info:

Šnekové dopravníky

Na návěsy řady BIG je možné dosadit externí zařízení jako jsou například šnekové dopravníky pro snadnou manipulaci s materiálem. Šnekové dopravníky se používají k plnění secích strojů a rozmetadel průmyslových hnojiv... více zde

Návěs jednostranné sklápění - BIG 16 22000

Doporučujeme stroje značky TULIP

TIP pro uživatele: ZVĚTŠIT PÍSMO

V moderních prohlížečích jako Mozila, Firefox, Opera a pod. leze zvětšovat písmo jednoduše zmáčknutím a držením klávesy CTRL a současným točením kolečka myši nahoru případně dolů. Tím jednoduše zvětšujete případně zmenšujete veliost písma.

Napsali o nás

Chceme vás informovat o tom jak o nás píší některé významné odborné publikace a měsičníky.

28.5.2015 - Magazín Agrární obzor číslo 5/2015

V odborném měsíčníku pro zemědělce o nás napsali:

Traktorové návěsy BIG z Opavy jsou v Agrochovu Jezernice náležitě využity
Otázka včasného a rychlého zvládnutí zejména sklizňových prací znamená pro každý zemědělský podnik využití výkonné mechanizace. Nejen na poli, ale i pro další přepravu úrody a dalších komodit. Tento atribut zastávají i v Agrochovu Jezernice a.s. hospodařící na výměře 5 500 hektarů zemědělské půdy, která se rozkládá na území Moravské Brány i podhorské oblasti Oderských vrchů.

Agrární obzor navštívil jezernickou společnost za účelem ověření, jak účinně zde pomáhají traktorové návěsy řady BIG, které vyrábí a dodává firma S-Profit Opava s.r.o. Průvodcem a nanejvýš povolaným člověkem z vedení Agrochovu a.s. nám byl hlavní mechanizátor pan Roman Horník. V rozhovoru jsme se dostali od představení společnosti až po podrobnější informace k dané technice. "Naše společnost byla založena v roce 1996, v současné době hospodaří na katastrech obcí Jezernice, Týna nad Bečvou, Drahotuší a Stříteže n. L. Hlavními oblastmi činnosti je rostlinná výroba s produkcí pšenic, ječmenů, ovsa, žita, kukuřice na zrno, řepky, máku a cukrovky. Specialitou jsou ovocné sady a nabídka vlastních školařských výpěstků. Živočišná výroba je zaměřena na chov českého strakatého skotu s výrobou mléka a uzavřeným obratem stáda," říká Roman Horník. Jak dodává, daná střediska či lépe řečeno akciově propojené společnosti jsou dnes centrálně řízeny s cílem maximálně využít nakoupené výkonné technologie k obhospodařování pozemků ...
více v článeku zde s-profit-clanek-nahled-2.pdf

22.5.2015 - Magazín zemědělec číslo 22/2015

V odborném měsíčníku pro zemědělce o nás napsali:

Technika bez kompromisů
Ve firmě S-Profit Opava s. r. o., která je dlouholetým výrobcem návěsů Big, vědí, že dnešnímu modernímu zemědělci jde především o kvalitu jejich strojů. Ty jsou na polích totiž těžce zkoušeny každý den mnoho let.

Proto jsou návěsy Big vyráběny z těch nejlepších materiálů a komponentů a svou kvalitou předčí i věhlasné zahraniční výrobce doprav nítechniky s cenovkou o mnoho vyšší než český výrobek firmy S-Profit Opava s. r. o.

Návěsy firma S-Profit Opava s. r. o. vyrábí pro všechny zemědělce, přičemž její vlajková loď je tridem Big 20-27000, kde užitečná hmotnost je rovných 20 tun a s nástavky objem přesahuje 40 m3.
Opavský výrobce jako jediný v celé střední Evropě používá unikátní systém předního pístu pro sklápění velkoobjemových jednostranných návěsů. Díky přednímu hydraulickému válci je vanová korba o tunu lehčí než u konkurence, která z duvodu velkého tlaku na střed korby u spodního hydraulického válce musí dno mnohem více vyztužit. Další výhoda tohoto systému spočívá i v podstatně vyšší stabilitě oproti klasickému spodnímu pístu, nehledě na bezproblémové vyklopení korby i při značně přetíženém návěsu díky větší páce. Přitom olejová náplň je pouze o 0,5 litru větší než spodní hydraulický válec.
Samozřejmostí je také špičková řiditelná náprava německé firmy BPW a široké České pneumatiky Mitas 560/60 R22,5 AR 02 již v základní výbavě. Za firmu v srdci Slezska mluví hlavně spokojení zákazníci nejen v České republice, ale také na Slovensku a v Polsku.
Petr Staněk
Celý článek zde s-profit-clanek-nahled-2.pdf

1.12.2009 - Agro magazín číslo 11-12

(10. ročník, rok 2009, číslo 11-12) V odborném měsíčníku pro zemědělce a veterinární lékaře o nás napsali:

Traktorové návěsy přijíždí v nové verzi
S novou typovou řadou traktorových návěsů letos na náš trh přišla společnost S-Profit Opava s. r. o., která svou činností navazuje na více než padesátiletou tradici výroby návěsů na Opavsku. Společnost má v nabídce sedmnáct modelů s užitnou nosností od 2,1 až do 20 t. Ty v uplynulých měsících prošly řadou inovací a další je čekají příští rok. Oficiální představení zcela nové verze je plánováno na Techagro 2010.

Opavská společnost S-Profit Opava s.r.o., zabývající se mimo jiné zásobováním zemědělských subjektů pesticidy, hnojivy, osivy, zemědělskými potřebami, naftou a provozující pneuservis pro osobní a nákladní dopravu a zemědělskou techniku, otevřela v roce 2007 novou divizi zemědělské techniky. Ta je zaměřena na vlastní konstrukční vývoj, výrobu, servis a prodej traktorových návěsů pod registrovanou obchodní značkou BIG. V současnosti má firma vlastní konstrukční pracoviště, výrobu a obchodní sí0 v České a Slovenské republice. I letošní rok byl pro ni obchodně úspěšný. Kromě návěsů má firma ve vývoji rozmetadlo hnoje s horizontálním rozhozem. Zatím se jedná pouze o prototyp, který v současnosti prochází testovacími zkouškami. V prodeji by však mohlo být už příští rok.

Využití v zemědělství i stavebnictví
Jednatel společnosti Ing. Ladislav FuchsíkTraktorové návěsy typové řady BIG jsou určeny pro přepravu zemědělských komodit na zpevněném i nezpevněném povrchu. Konstrukce návěsů je celokovová a rám podvozku tvoří svařenec z uzavřených profilů vyztužených příčkami. Rám leží na BUGY nebo TANDEM podvozku, jehož konstrukce dovoluje stroji překonávat i terénní nerovnosti, nebo0 nápravy jsou odpruženy listovými pery. Manévrovací schopnosti v terénu navíc zvyšuje i zadní řiditelná náprava. V rámu je umístěna hydraulická pístnice umožňující vyklápění korby. Korba je celokovová, s páteřovým rámem. Zatímco menší modely s užitečnou hmotností do 7 t se vyrábějí pouze s třístranným sklápěním, u modelů o užitečné hmotnosti 10 až 16 t si může zákazník vybrat mezi možností jednostranného nebo třístranného sklápění. Největší návěs BIG 25000 pak disponuje pouze jednostranným sklápěním. V nabídce jsou také dva typy závěsu, buB otočný 50 mm nebo K80, a samozřejmě několik typů pneumatik. Ve výbavě na přání je možné navíc pořídit například výsypné okno v zadním čele nebo bočnicích, spodní centrální otevírání bočnic, zaplachtování, aretace nápravy při vyklápění, či nástavky v různých výškách. Každý návěs je možné vybavit výsypným šnekem, čímž je řešena přeprava materiálu na požadované místo, například osiva do secího stroje nebo průmyslového hnojiva do rozmetadla a podobně. Tyto agregáty dodává český výrobce Agrimont v rozmanité šířce a délce s výkonem až 50 t/hod.

Inovace, které prospějí
BIG 10 13000Jak prozradil jednatel společnosti S-Profit Opava s. r. o. Ing. Ladislav Fuchsík, návěsy BIG prošly nedávno inovací, a další změny se ještě chystají. „Od srpna letošního roku je možno vybavit všechny návěsy do tonáže 16 t třístranným sklápěním s bočnicemi z profilů Fuhrmann, které zajiš(ují potřebnou pevnost při odvozu různých materiálů. Pro příští rok budeme z důvodu dalšího zvyšování kvality našich strojů používat nápravy německého výrobce BPW, které budou součástí standardního vybavení. Několik pozitivních konstrukčních změn už ale bylo provedeno v tomto roce, na základě zkušeností z praxe a požadavků zemědělců. Pro rok 2010 jsme připravili zcela novou modelovou řadu jednostranně sklopných traktorových návěsů s odlehčenou korbou, která se vyznačuje vyšší užitečnou hmotností a pevností, takže je možné ji využívat i na převoz stavebního materiálu," informoval Fuchsík. Další vylepšení návěsů BIG spočívají v zesílení podvozku a oje a u modelů od užitečné hmotnosti 16 t je také nové umístění pístnice v přední části návěsu. Tento systém by měl být v budoucnu využíván i u dalších modelů.

Pokud si zákazník mezi nabízenými modely nenajde takový, který by odpovídal jeho požadavkům, může si nechat zkonstruovat návěs podle vlastních představ. „V rámci našeho konstrukčního pracoviště jsme schopni vyrobit jakýkoliv návěs na míru do zemědělských i nezemědělských provozů, včetně rozmanitých barevných odstínů," poznamenal Fuchsík.

Kvalitní nápravy
Německá firma BPW Bergische Achsen KG, jejíž nápravy budou od příštího roku součástí traktorových návěsů BIG, je v oblasti zemědělských strojů vedoucím evropským výrobcem náprav a podvozkových agregátů pro návěsy a přívěsy. Jako zajímavost lze uvést její spolupráci s výrobci zemědělské techniky Claas, Krone, Póttinger, John Deere či Fliegl.

V sortimentu BPW je možné vybírat holé nápravy nebo kompletní agregáty včetně pérování. Kromě klasických listových per vhodných spíše do lehčího terénu nabízí i bogie agregáty pro těžký provoz s výkyvem až 300 mm. Firma BWP provádí brzdové i jízdní zkoušky nejen v terénu, ale i na speciálních zkušebních zařízeních. Vlastní výzkumné centrum o rozloze 3 000 m2 provádí zátěžové i jiné testy na veškeré komponenty. Všechny nápravy a pérování procházejí kataforetickou povrchovou úpravou KTL, nevyžadují tedy další nástřik a jsou dokonale chráněné proti korozi. Na významu v dnešní době získává použití řiditelné nápravy. Její nasazení šetří nejen finance díky snížené spotřebě paliva a menšímu opotřebení pneumatik, ale i zlepšuje manévrovatelnost a šetří povrch a0 už vozovky nebo pole. Zemědělská řiditelná náprava firmy BPW těží z dlouholetých zkušeností ve vývoji silniční verze. Je vybavena párem speciálních přítlačných podložek, které zajiš0ují stabilizaci nápravy až do rychlosti nad 40 km/h. Toto řešení je firmou BPW patentované. Jak na závěr poznamenal Ing. Fuchsík, zemědělci se mohou o kvalitě nových modelů traktorových návěsů BIG sami přesvědčit, a to například na výstavě Techagro 2010 a dalších podobných akcích, kam firma všechny srdečně zve.

Celý článek si můžete stáhnout zde: Traktorove_navesy_prijizdi_v_nove_verzi.pdf