Rychlé info:

Šnekové dopravníky

Na návěsy řady BIG je možné dosadit externí zařízení jako jsou například šnekové dopravníky pro snadnou manipulaci s materiálem. Šnekové dopravníky se používají k plnění secích strojů a rozmetadel průmyslových hnojiv... více zde

Návěs jednostranné sklápění - BIG 16 22000

Doporučujeme stroje značky TULIP

TIP pro uživatele: ZVĚTŠIT PÍSMO

V moderních prohlížečích jako Mozila, Firefox, Opera a pod. leze zvětšovat písmo jednoduše zmáčknutím a držením klávesy CTRL a současným točením kolečka myši nahoru případně dolů. Tím jednoduše zvětšujete případně zmenšujete veliost písma.

Výroba

Traktorové návěsy typové řady BIG jsou určeny pro přepravu zemědělských komodit na zpevněném i nezpevněném povrchu. Konstrukce návěsů je celokovová a rám podvozku tvoří svařenec z uzavřených profilů vyztužených příčkami. Rám leží na BUGY podvozku nebo TANDEM podvozku, jehož konstrukce dovoluje stroji překonávat i terénní nerovnosti, neboť nápravy jsou odpruženy listovými pery. Manévrovací schopnosti v terénu navíc zvyšuje i zadní řiditelná náprava. V rámu je umístěná hydraulická pístnice umožňující vyklápění korby. Korba je celokovová, s páteřovým rámem.

Zatímco menší modely s užitečnou hmotnosti do 7 t se vyrábějí pouze s třístranným sklápěním, u modelů o užitečné hmotnosti 10 až 16 t si může zákazník vybrat mezi možnosti jednostranného nebo třístranného sklápění. Největší návěs BIG 25000 pak disponuje pouze jednostranným sklápěním. V nabídce jsou také dva typy závěsu, buď otočný 50 mm nebo K80, a samozřejmě několik typů pneumatik. Ve výbavě na přání je možné navíc pořídit například výsypné okno v zadním čele nebo bočnicích, spodní centrální otevírání bočnic, zaplachtování, aretace nápravy při vyklápění, či nástavky v různých výškách.

Návěsy BIG společnosti S-Profit Opava s.r.o. prošly nedávno inovací, a další změny se ještě chystají. Od srpna roku 2009 je možno vybavit všechny návěsy do tonáže 16 t třístranným sklápěním s bočnicemi z profilů Fuhrmann, které zajišťují potřebnou pevnost při odvozu různých materiálů. Pro rok 2010 budeme z důvodu dalšího zvyšování kvality našich strojů používat nápravy německého výrobce BPW, které budou součásti standardního vybavení.

Několik pozitivních konstrukčních změn, už ale bylo provedeno v tomto roce, na základě zkušeností z praxe a požadavků zemědělců. Pro rok 2010 jsme připravili zcela novou modelovou řadu jednostranně sklopných traktorových návěsů s odlehčenou korbou, která se vyznačuje vyšší užitečnou hmotností a pevností, takže je možné ji využívat i na převoz stavebního materiálu.Pokud si zákazník mezi nabízenými modely nenajde takový, který by odpovídal jeho požadavkům, může si nechat zkonstruovat návěs podle vlastních představ.

V rámci našeho konstrukčního pracoviště jsme schopni vyrobit jakýkoliv návěs na míru do zemědělských i nezemědělských provozů, včetně rozmanitých barevných odstínů. Na přání zákazníka jsme schopni zajistit dopravu přímo na místo určení.

Expedice zákazníkům Expedice zákazníkům